Цивільний захист
Нормативно-правова база
Кодекс цивільного захисту України
з 1 липня 2013 року вступив в дію Кодекс цивільного захисту України

прийнятий Верховною Радою України 02.10.2012 року № 5403-VI.

Повна версія 

Дії при сигналі "УВАГА ВСІМ!”

З-поміж комплексу заходів щодо захисту населення під час надзвичайних ситуацій важливе місце належить організації своєчасного оповіщення. Це – завдання органів цивільної оборони. Завивання сирени, переривчасті гудки підприємстві сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал "Увага всім!”.     

За цим сигналом потрібно увімкнути радіо, радіотрансляційні і телевізійні приймачі для прослуховування термінових повідомлень. Інформація передається протягом 5 хвилин після подачі звукових сигналів. Вислухавши це повідомлення управління, відділи або штаби цивільної оборони з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, кожен повинен діяти без паніки і метушні, у відповідності з отриманими вказівками.     

Пам'ятайте, у цих умовах дорога кожна хвилина! Повідомлення містить наступну інформацію: місце і час виникнення надзвичайної ситуації; розміри та масштаби надзвичайної ситуації (загальнодержавного – 2 і більше області, регіонального – 2 і більше адміністративних районів або міст обласного значення, місцевого – виходить за межі потенційно-небезпечного об'єктового – всі інші, які не підлягають під зазначені визначення; час початку та тривалість дії факторів ураження; територія, яка потрапляє в осередки або зони ураження; порядок дій при надзвичайних ситуаціях; інша інформація.

Повідомлення передаються у наступних надзвичайних ситуаціях: при аварії на радіаційно-небезпечному об'єкті; при аварії на хімічно-небезпечному об'єкті; про можливий землетрус; про повінь або катастрофічне затоплення; про повітряну небезпеку; про закінчення повітряної небезпеки; при загрозі хімічного зараження; при загрозі радіоактивного зараженні.

Кожен громадянин повинен знати дії при сигналі "Увага всім”.

Джерело: osvitacv.com


Розділом  XII  Кодексу цивільного захисту України визнано такими, що втратили чинність, з дня введення Кодексу в дію наступні  законодавчі акти:

1) Закон України «Про Цивільну оборону України»

2) Постанова Верховної Ради України «Про порядок введення в дію Закону України «Про Цивільну оборону України»

3) Закон України «Про пожежну безпеку»

4) Постанова Верховної Ради України «Про порядок введення в дію Закону України «Про пожежну безпеку»

5) Закон України «Про загальну структуру і чисельність військ Цивільної оборони»

6) Закон України «Про війська Цивільної оборони України»

7) Закон України «Про аварійно-рятувальні служби»

8) Закон України «Про захист населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру»


09.10.2013 р. №01-25/2299 Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку утворення, завдання та функції формувань цивільного захисту».


18.12.2009 р. № 860 Наказ МНС «Про затвердження Рекомендацій щодо дій населення у разі загрози та виникнення вибуху, у тому числі тих, що виникли внаслідок терористичної діяльності».


03.09.2009 р. № 814 Наказ МОНУ «Про затвердження Рекомендацій щодо дій населення у разі загрози та виникнення вибуху, у тому числі тих, що виникли внаслідок терористичної діяльності»


20.12.2004 р. № 954 Наказ МОНУ «Про затвердження Положення про невоєнізовані формування цивільної оборони структурних підрозділів Міністерства освіти і науки України»


19.08.2002 р. №1200 Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку забезпечення населення і особового складу невоєнізованих формувань засобами радіаційного та хімічного захисту».


16.11.2001 р. №1567 Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Плану реагування на надзвичайні ситуації державного рівня».


26.10.2001 р. №1432 Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок проведення евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру».


26.07.2001 р. №874 Постанова Кабінету Міністрів України «Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту».


03.08.1998 р. №1198 Постанова Кабінету Міністрів України «Про єдину державну систему запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру».


План реагування школи при НС читати далі тут

ПАМ'ЯТКИ

1. Пам'ятка "Як діяти за сигналами оповіщення про загрозу чи виникнення надзвичайних ситуацій" -jak_dijati_v_umovakh_ns.pdf

2. Пам'ятка "Як підготуватись до НС" - jak_pidgotuvatis_do_ns.pdf

3. Пам'ятка "Увага! Терористичний акт!" - terorizm_a_4.pdf

4. Пам'ятка "Як вижити під "Градом"" - gradi_obstrili.pdf

5. Пам'ятка "Увага! Евакуація" - evakuacija.pdf

6. Пам'ятка "Невідкладні дії для подолання паніки" - natovp.pdf

7. Пам'ятка "Увага! Терористичний акт! - nord-ost_terorizm.pdf

8. Пам'ятка "Дії при раптовому артобстрілі" - artobstril_a_4.pdf

9. Пам'ятка "Рекомендації керівникам підприємств, установ, організацій, щодо дій в екстремальних ситуаціях" -vibukhivka_dzvinki.pdf

10. Пам'ятка "Захисні споруди" - zakhisni_sporudi.pdf

11. Пам'ятка "Дії під час та закінчення артобстрілу (бомбардування)" - pislja_artobstril_a_4.pdf

12. Пам'ятка "Поради мирному населенню на випадок бойових дій" - bojovi_diji.pdf

13. Пам'ятка "Як вижити в квартирі під час обстрілів" - obstrili.pdf

14. Пам'ятка "Допомога при удушенні, засипанні землею" - reanimacija_postrazhdalogo.pdf

15. Пам'ятка "Сильна кровотеча" - silna_krovotecha.pdf

ДІЇ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
На виконання вказівки Державної служби України з надзвичайних ситуацій та міністерства освіти і науки України від 05.02.2015 року №1/9-55/02-1645/12, з метою попередження та протидії можливим загрозам життю та здоров’ю учасників навчально-виховного процесу.Пропонуємо вашій увазі наочні матеріали щодо дій в надзвичайних ситуаціях - Завантажити оригінальні матеріали