ОРГАНІЗАЦІЯ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ШКОЛИ

Виховна робота протягом 2017-2018 н. р. була спрямована на виконання нормативно-правової бази, в тому числі: Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», від 26.04.2001 № 2402-ІІІ "Про охорону дитинства", Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року, Концепції національно-патріотичного виховання, молоді, Листа МОН №1/9-376 від 25.07.14 року «Про методичні рекомендації з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017-2018 навчальному році», державних програм, заходів, наказів відділу освіти в тому числі і «Про організацію виховної роботи» № 249 від 25.09.2017, наказів по школі згідно річного плану школи.

Педагогічний колектив працював над проблемним питанням виховної роботи: «Виховання гармонійно розвиненої, національно-свідомої людини здатної до саморозвитку і самовдосконалення».

Виховна робота здійснювалася за розділами: організаційно-методична робота, контроль та керівництво, моніторингові дослідження; ціннісні ставлення до: суспільства і держави, до людей, до природи, до мистецтва, до праці, до себе; робота з батьками і громадськістю; правовиховна робота, профілактика правопорушень та проявів жорстокості, насильства, охорона дитинства.

Аналіз планів у 2017-2018 н. р. показує, що виховні справи сплановані відповідно до завдань та у відповідності виховної системи школи та вимогам сьогодення нормативно-правовій базі з виховної роботи. Питання виховної діяльності виносилися та обговорювалися на педагогічних радах, нарадах при директорові, шкільному методичному об’єднанні класних керівників, засіданнях методичної ради, раді школи, засіданнях батьківського комітету та учнівського самоврядування.

У 2017-2018 н. р. питання виховноїроботи розглядалися на засіданні педагогічної ради, на нараді при директорі – «Про організацію проведення Новорічних свят враховуючи техніку безпеки», «Про організацію чергування у І семестрі», «Організація харчування учнів школи, дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування», на нараді при заступникові директора з виховної роботи – «Рекомендації по плануванню виховної роботи на навчальний рік», «Про ведення документації класного керівника, вихователя, керівника гуртка», «Про підсумки з виховної роботи за рік». Серед форм роботи з метою підвищенням педагогічної майстерності надано методичну допомогу новопризначеним класним керівникам. Проведено дослідження моніторинг вихованості.

Організована робота вчителів, класних керівників 1-11 класів, практичного психолога, соціального педагога, педагога-організатора, медсестри з профілактики правопорушень та захворювань.

В результаті аналізу зайнятості учнів у позаурочний час виявлено, що 531 учнів займаються в гуртках та секціях це 78%, складено план роботи на осінні та зимові канікули спільно з органами учнівського самоврядування, здійснено контроль за його виконанням.

Проведено інструктивно-методичну нараду із заступником директора з виховної роботи. Здійснено аналіз стану роботи щодо запобігання правопорушень серед неповнолітніх, аналіз зведеної таблиці участі учнів школи в загальношкільних заходах, підведено підсумки виховної роботи за рік. Проведено індивідуальні бесіди з класними керівниками, керівниками гуртків, педагогом-організатором за підсумками роботи за рік.

В контексті формування ціннісних орієнтирів особистості до суспільства і держави було проведено наступну роботу:

Стало традиційним проведення робочої лінійки щопонеділка з підняттям Державного Прапора Українита виконання Державного Гімну України.

Перший урок у цьому навчальному році 1вересня був проведений на теми: «Моя Україно! Ти мати єдина на всі покоління й віки…» (1-4 класи);«Я – громадянин України – європейської країни» (5-9 класи); «Я бачив сон. Я бачив Україну. Через століття погляд мій сягнув» (10-11 класи).

У рамках Всеукраїнської освітньої кампанії «Голуб миру» 21 вересняпроведено: конкурс дитячого малюнку на асфальті до Міжнародного дня миру на тему «Мир потрібен як життя» (1-4 класи), акція подаруй власноруч виготовленого голуба учаснику АТО (5-7 класи), флешмоб «МИР» за участю учасника АТО Кулібабою Євгенієм (1-11 класи), прийняли участь у Всеукраїнському флешмобові «Дзвін миру» о 14.00.

До відзначення Дня партизанської слави та 73-ї річниці партизанського руху в Україні у період Другої світової війни класними керівниками проведено тематичні уроки, лекції, виховні години «Партизанський рух і підпільна боротьба на Христинівщині у роки Другої світової війни», «Партизани другої світової», «Тих днів у пам’яті не стерти і сьогодні»; кінозал показу художніх та документальних фільмів; екскурсія шкільною Алеєю Слави (2-3 класи).

Інформаційні хвилинки до дня пам’яті жертв Бабиного Яру підготували учні 11-х класів для 5-11 класів.

Проведено міні-конференцію «Видатні постаті Христинівщини» для учнів 9-11 класів. Прийняли участь представивши цікаві презентації та виступи про видатних людей Христинівщини: 9-А, 9-Б, 10-А, 10-Б, 11-А, 11-Б. Класні керівники: Вітюгова Н.В., Голик Л.О., Задворська Л.А., Тудораке Г.В., Панченко Н.П., Рибачок Н.Б. Не прийняли участь: 9-В, 10-В, 11-В, 11-Г класи. Класні керівники: Видай О.В., Корнієнко О.С., Кулеша О.М., Доленко О.А.

В рамках декади національно-патріотичного виховання «Моя Батьківщина – Україна» та до річниці визволення України від німецько-фашиських загарбників було проведено: тематичні виховні години, зустрічі з ветеранами Другої світової війни та воїнами АТО, операція «Привітай ветерана» та переглянуто відеофільми.

У листопаді до відзначення Дня української писемності та мови Прийняли активну участь і підготували чудові стінгазети «Моя мова колискова…» учні 5-8 класів:5-Б, 6-А, 6-Б, 6-В, 7-А, 7-Б, 8-А, 8-Б, 8-В. Класні керівники: Кондратюк Н.В., Рачинська С.В., Журавка Є.О., Коваль Н.А., Савчук О.З., Нестеренко Н.В., Білоброва О.М., Заплотинська Г.М., Мельник Н.М. Не прийняли участь: 5-А клас, класний керівник Ямкова Л.Б.

До Дня Гідності і Свободи було проведено: загальношкільну лінійку «Слава Вам, герої!», та загальношкільний захід педагогом організатором Бровченко О.М. «Україна – країна нескорених», виховні години «Україна гідна Свободи», «Пам’яті героям присвячується», «Європейський вибір України», «За мир у всьому світі – це значить за життя», флешмоб «Багатолика Україна в багатоликому світі» та вшановано хвилиною пам’яті загиблих героїв учнями 9-11 класів написано твори-роздуми «Україна: незалежність, гідність, свобода», «Революція гідності: ми маємо пам’ятати», «Хочу жити у мирі».

До Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій у листопаді було проведено проведені тематичні виховні години «Ми будемо завжди пам’ятати і вам забути не дамо», акцію «Запали свічку пам’яті»., 23 листопада відкритий виховний захід для учнів 11-х класів «Голодомор – геноцид українського народу», який провели учителі Коваль Н.А. та Кулеша О.М., виставка літератури в шкільній бібліотеці «Навічно в пам’яті людській».

У грудні до Дня збройних сил України відбулись: загальношкільна лінійка, виховні години за участю учасників АТО, Майдану, волонтерів, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, посвяту у козаки та козачата 4-их і 10-их класів за участю козацького 9-В класу, представників районної та міської влади, козацького осередку Христинівщини,урочисто свято підготувала педагог-організатор Вихватнюк О.П., усний журнал «Освідченні жінки козацької доби» (5-8 класи), книжкова експозиція в шкільній бібліотеці «Солдат на стражі покою стоїть», учителями фізкультури та педагогом організатором Бровченко О.М. проведено козацькі розваги«Козаки – не простаки!»серед 5-6 класів, операція "Дорогою героїв", конкурс малюнків «Армія майбутнього», конкурс проектів-презентацій «Військові сини України» в якому прийняв участь лише один 9-Б клас серед 9-11 класів, акція «Стань волонтером – допоможи армії».

У січні проведено заходи в рамках святкування Дня Соборності України «Молюсь за тебе, Україно, Молюсь за тебе кожен час.…»:

лінійка «Хай квітне наша Україна !»

Єдина година класного керівника, присвячена Дню Соборності України у 1-11 класах;

- Створили відеопрезентації «Сучасний українець. Який він?» учні 7-8 класів: 7-Б, 8-А, 8-Б, 8-В. Класні керівники: Нестеренко Н.В., Білоброва О.М., Заплотинська Г.М., Мельник Н.М. Не створили презентацію учні 7-А класу, класний керівник Савчук О.З.

Виставка-конкурс малюнків «Моя мала й велика Батьківщина» (взяли участь всі 1-4 класи);

Виставка літератури в шкільній бібліотеці «День Соборності України – символ національного єднання українського народу».

Протягом декади проведено заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, спеціалізовані уроки «Герої Крут» (1-11 класи), пропагандивно-роз’яснювальні акції для молоді від учасників гри Джура щодо Подвигу Героїв Крут (10-11 класи).

У лютому місяці проведена інформаційна хвилина «15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав», лінійка пам'яті «Афганістан болить в моїй душі», усний журнал «Ти для мене єдина, Україно моя» (7-9кл), години спілкування «З чого починається Батьківщина» (1-11 кл.).

Проведено заходи вшанування річниці подвигу Героїв Небесної сотні:

- Захід - реквієм «Небесна Сотня в вирій полетіла...»;

- Загальношкільна лінійка;

- «Пам’яті героям присвячується»;

- Організовано шефство шкільних колективів над воїнами, які брали участь в АТО, а також їхніми родинами;

- Акція «Молитва за Україну».

Заходи до дня рідної мови:

- Конкурс на кращого читця «Я люблю свою країну»;

- Тематичні уроки «Рідна мова в рідній школі».

У березні відзначено Шевченківські дні у школі. Проведено заходи до річниці визволення Христинівки: усна подорож «Історичні місця Христинівщини» (1-4 класи); історичний калейдоскоп «Відомі люди рідного краю» (5-8 класи); участь у місцевому мітингу та покладанні квітів.

Інтелектуальний захід-змагання «Відун» по історії Українського війська (із опертям на свій регіон. Особливу увагу приділенокозацтву, Запорізькій Січі. (10-А клас).

До Всесвітнього дня авіації і космонавтики проведено загальношкільну інформаційну хвилину «Космонавти - українці».)

В рамках тижня пам’яті «Чорнобиль не відходить у минуле» проведено загальношкільний виховний захід на тему «Час очистить Прип’ять незглибиму, оживуть і луки, і сади, та Чорнобиль вічно берегтиме хрест своєї чорної біди…» учителями Видай О.В. і Бровченко О.М.

У травні рій школи «Гонта»прийняв участь у районному етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») зайнявши ІІ місце (учні 10-А класу).

До дня перемоги в Другій світовій війні проведено єдиний урок мужності «Через роки…», краєзнавчо-історичну акцію «Молодь пам’ятає героїв» (краєзнавчі мандрівки околицями свого населеного пункту із метою відновлення могил вояків та пам’ятних військових знаків, меморіалів різних часів), зустріч із ветеранами воєн різних часів, збір спогадів та матеріалів, операція «Ветеран живе поруч», акція «Салют ветеранам війни», урочиста лінійка «Свято зі сльозами на очах», а також покладання квітів до пам’ятника воїнам, загиблим у роки Другої світової війни.

В рамках декади «Європейської інтеграції та Європейського Союзу» проведено виховні години: «Європа – наш спільний дім», «Європейське культурне надбання», «Україна та європейська інтеграція: правовий вимір».

В контексті формування ціннісних орієнтирів особистості до людейбуло проведено наступну роботу:

Навчальний рік розпочався святом першого дзвоника «Здрастуй школо!». Пройшли акції «Напиши вітальну листівку захиснику України», «Лист бійцю в зону АТО» (листи передано в зону АТО волонтерами групи «Патріот») та «Ми разом», всі учні школи активно прийняли участь.

В обласних Підпроектах Ліги старшокласників «Народні та родинні традиції мого краю», «Добро починається з тебе», «Мій ідеал громадянина патріота», «Пишаюся тобою, рідний краю» прийняли участь 9-А, 9-Б, 9-В, 10-А, 10-Б. Класні керівники: Вітюгова Н.В., Голик Л.О., Видай О.В., Задворська Л.А., Тудораке Г.В.Не прийняли участь 10-В клас, класний керівникКорнієнко О.С.

У жовтні пройшла акція «Переступи поріг з добром до Дня літньої людини» до якої долучилися активно всі учнівські колективи, зібрали і передали консервацію та овочі товариству Червоний хрест. Проведено виховні години «Варт пошани сивий волос».

До святкування Дня працівників школи «Плекає педагог майбутність долі» було: випущено святкову газету, привітання вчителів та працівників школи «Зі святом вас, учителі», привітання вчителів-пенсіонерів «Вчитель не повинен бути самотнім», святковий концерт «Вітаємо вас, учителі!», фестиваль стіннівок «Святковий вернісаж» в якому прийняли участь всі учнівські колективи 5-11 класів.

У листопаді в рамках декади морально-етичного виховання «Наша школа – майданчик толерантності» проведено: класні години «Наша школа – майданчик толерантності», усний журнал для учнів початкових класів «Правила ввічливості», превентивні п’ятихвилинки до Міжнародного Дня толерантності: «Толерантність – крок до свободи», соціальним педагогом школи Тудораке Г.В. проведено круглий стіл «Толерантність як метод мирного розв’язання конфлікту» для 9-11 класів.

В рамках декади профілактики правопорушень та проявів жорстокості, насильства «Стоп насильство!» було проведено акцію 16 днів проти насилля, операція милосердя “Радість людям”, працювали волонтерські загони щодо допомоги по господарству ветеранам Другої світової війни, сім’ям Героїв Небесної Сотні та полеглих бійців АТО, активно всі учні долучилися до акції «Лист бійцю в зону АТО».

Шкільний учнівський актив прийняв участь у районній конференції Ліги старшокласників Христинівщини та зайняли перше місце в районі в конкурсі проектів «Школа майбутнього» тема «Дизайн подвір’я моєї школи, який представили учениці 11-Б класу Шагаєва Вікторія та Сопронюк Вікторія.

У грудні долучився учнівські колективи до Всеукраїнської благочинної акції «Назустріч мрії» для онкохворих дітей та дітей, які постраждали під час антитерористичної операції, забрані кошти були зібрані під час ярмарки «Добрі традиції першої школи» (1442 грн.) перерахували на рахунок благочинної організації «Сильні духом».

Учні нашої школи взяли участь у районному заході до Міжнародного Дня інвалідів.

До дня Святого Миколая проведеновиховні заходи «Свято Святого Миколая» в 1-4 класах. Акція пройшла «Лист Святому Миколаю».

В січні проведено засідання міністерств учнівського самоврядування. У лютому проведено годину відкритих думок «Собори наших душ». До дня святого Валентина проведено:годину спілкування «Цей прекрасний дар кохання»; діяла пошта святкових валентинок; створено стіннівки «Амурові стріли», декламування віршів про кохання поетів срібної доби (9-11 класи, учитель світової літератури Задворська Л.А.).

В рамках святкування міжнародного жіночого дня проведено: класні години «Свято – 8 березня» (1-11кл.), святковий концерт – привітання зі святом 8 березня для працівників школи «Її величністьжінка».

Соціально-психологічний театр «Альтернатива» призери районного фестивалю соціально-психологічних театрів «МіМ» (ІІІ місце).

У травні Міжнародного Дня Матері проведені виховні години «Святе слово – мати», а також відкриті виховні години до цього свята провели: Ладняк В.В. 2-Б клас та Сологуб Ю.А. 2-В клас.

Свято останнього дзвінка «Під звуки шкільного дзвінка!». Свято «Школо наша початкова, прощавай і будь здорова!» на достойному рівні проведені випускні у 4-х класах класними керівниками Заверюхою Н.М., Макушок Л.Е., Олексієнко Н.І.

В контексті формування ціннісних орієнтирів особистості до природибуло проведено наступну роботу:

Екологічні акції: «У нашому двірку, як у вінку», «Осінь без диму», «Допоможи птахам взимку», краєзнавча та екологічна акції «Життя без сміття», «Чисті джерела» (1-11 класи). Всі класні колективи та класні керівники прийняли активну участь.

До дня туризму проведено: фестиваль малюнків «Мандруємо рідним краєм» для 2-4 класів, всі активно прийняли участь, книжкова виставка «Чарівними стежками України», одноденний туристський похід «Турист завжди стежку знайде!» (9-11 класи). Відбувся конкурс туристської пісні, віршів для 5,7 класів в якому прийняли участь 5-Б, 7-А, 7-Б. Класні керівникиКондратюк Н.В., Савчук О.З., Нестеренко Н.В.Не прийняв участь5-А клас, класний керівникЯмкова Л.Б. Цікавий квест для 6-х класів провела педагог-організатор Вихватнюк О.П.

Прийняли участь у акції «Годівничка» учні 2-8 класів. Підготувалися до зустрічі пернатих друзів (розвішування шпаківень, годівниць)

Фольклорне свято «Стрітення» для 5-6 класів провела педагог-організатор Вихватнюк О.П.

Екологічна акція «Давай повернемо землі всі веселкові кольори…»

Заходи до Дня довкілля:

Акція «Зробимо Україну чистою!» (2-11класи та учителі школи)

До Дня довкілля проведено екологічну конференцію «Екологічні проблеми Христинівщини» педагогом-організатором Вихватнюк О.П.

В контексті формування ціннісних орієнтирів особистості до мистецтва було проведено наступну роботу:

Активно прийняли участь учнівські колективи 2-8 класів у виставці робіт «Мої спогади про літо»створили учні 2-А, 2-Б, 2-В, 3-В, 4-А, 4-Б, 5-Б, 6-А, 7-А, 7-Б, 7-В, 8-Б, 8-В. Класні керівники: Микицей О.М., Ладняк В.В., Сологуб Ю.А., Кулак Т.А., Крук Т.В., Макушок Л.Е., Рачинська С.В., Коваль Н.А., Савчук О.З., Нестеренко Н.В., Заплотинська Г.М., Мельник Н.М. Не прийняли участь: 3-Б, 4-А,4-В, 5-А, 6-Б, 8-А. Класні керівники: Ткачук Л.Г., Заверюха Н.М., Олексієнко Н.І., Ямкова Л.Б., Журавка Є.О.Білоброва О.М.

До Міжнародного Дня Краси в школі запроваджено тиждень кольорів веселки: понеділок-синій, вівторок-зелений, середа-жовтий, четвер-червоний, п’ятниця-всі кольори веселки, проведено майстер класи косметолога, перукаря, манікюру та дефіле мод де учні школи з задоволенням приймали участь, а також фестиваль оригінальних букетів своїми руками «Handmade flower work». Неймовірно красиві творчі шедеври створили учні 3-А, 3-Б, 3-В, 5-А, 5-Б, 5-В, 6-А, 6-Б, 7-Б, 8-А, 8-Б, 8-В, 9-В, 10-А, 10-Б, 10-В, 10-Г, 11-А, 11-В. Класні керівники: Кулак Т.А., Ткачук Л.Г., Крук Т.В., Макушок Л.Е., Ямкова Л.Б., Рачинська С.В., Журавка Є.О., Нестеренко Н.В., Білоброва О.М., Заплотинська Г.М., Мельник Н.М., Видай О.В., Задворська Л.А., Тудораке Г.В., Корнієнко О.С., Панченко Н.П., Кулеша О.М., Доленко О.А., Шаповал А.А., Кондратюк Н.В.Не прийняли участь: 4-А, 4-Б, 4-В, 6-В, 7-А, 9-А, 9-Б, 11-Б. Класні керівники: Заверюха Н.М., Крук Т.В., Олексієнко Н.І., Коваль Н.А., Савчук О.З., Вітюгова Н.В., Голик Л.О.,Рибачок Н.Б.

Взяли активно участь у виготовленні ялинкових прикрас «Ялинкове диво» класні колективи (найкращу ялинкову іграшку виготовив колектив 6-Б класу). Не прийняли участь 7-Б, 7-В, 8-А, 10-Б, 11-Б, класні керівники: Заплотинська Г.М., Мельник Н.М., Вітюгова Н.В., Рибачок Н.Б., Ямкова Л.Б.

У січні проведено виставку-конкурс малюнків «Ой, весела в нас зима» (1-4 класи).

Взяли участь у конкурсі-виставці святкових Валентинок класні колективи: 2-Б, 3-А, 3-Б, 3-В, 4-Б,4-В,5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б, 6-В, 7-А, 7-Б, 8-А, 8-Б, 8-В, 9-А, 9-Б,9-В, 10-А, 10-Б, 10-В, 11-А, 11-Б, 11-В. Класні керівники: Ладняк В.В., Кулак Т.А., Ткачук Л.Г., Крук Т.В., Макушок Л.Е., Олексієнко Н.І., Ямкова Л.Б., Кондратюк Н.В., Козловська Д.В., Журавка Є.О., Коваль Н.А., Савчук О.З.,Нестеренко Н.В., Білоброва О.М., Заплотинська Г.М., Мельник Н.М., Вітюгова Н.В., Голик Л.О., Видай О.В., Задворська Л.А., Тудораке Г.В., Корнієнко О.С., Панченко Н.П., Рибачок Н.Б., Кулеша О.М.

Не прийняли участь: 2-А, 2-В, 4-А, 11-Г,. Класні керівники: Микицей О.М., Сологуб Ю.А., Заверюха Н.М., Доленко О.А.

Всі класні колективи 1-4 класів взяли участь у фестивалі-виставці малюнків «А я патріот України, українець!».

Виготовили плакати-вітання до 8-го Березня 5-11 класів: 5-А, 5-Б, 6-А, 6-Б, 6-В, 7-А, 7-Б, 8-А, 8-Б, 9-А, 9-Б,9-В, 10-А, 10-Б,. Класні керівники: Ямкова Л.Б., Кондратюк Н.В., Козловська Д.В., Журавка Є.О., Коваль Н.А., Савчук О.З.,Нестеренко Н.В., Білоброва О.М., Заплотинська Г.М., Вітюгова Н.В., Голик Л.О., Видай О.В., Задворська Л.А., Тудораке Г.В.

Не виготовили плакати: 8-В, 10-В, 11-А, 11-Б, 11-В, 11-Г. Класні керівники: Мельник Н.М.,Корнієнко О.С., Панченко Н.П., Рибачок Н.Б., Кулеша О.М., Доленко О.А.

Конкурс плакатів «Подаруй людям усмішку», «Ми за життя без насилля» взяли участь учні 1-10 класів.

Активну участь взяли учні 1-4 класів у конкурсі малюнків «Мій рідний край, моя земля».

В рамках декади «Європейського Союзу та Євроінтеграції» проведено конкурс плакатів «Парад країн Європи» в якому прийняли 5-8 класів.

В контексті формування ціннісних орієнтирів особистості до працібуло проведено наступну роботу:

Благодійна ярмарка власних кулінарних виробів «Козацькому роду нема переводу» (зібрали і передали кошти на благочинну акцію «Жизнь детей - не мелочь», активно прийняли участь класні колективи: 5-11 класів).

У вересні з метою залучення дітей до відвідування гуртків, секцій, клубів за інтересами пройшла акція: «Кожен учень хоче знати, де свої таланти показати». Акція до Дня бібліотекаря «Подаруй бібліотеці книгу». У жовтня проведено прес-конференцію «Юридична професія в Україні та світі».Працював екологічний трудовий десант «Хай сяє школа рідна чистотою», конкурс – огляд на кращу класну кімнату.

Протягом тижня профорієнтації учнів «Твоя дорога у майбутнє» відбулись: круглий стіл для учнів 10-11 класів «Твоє майбутнє – від чого воно залежить?», заочна мандрівка «Професії наших батьків» (презентації, фільми - 9 класи), професійне консультування з представникам центру зайнятості.

Екскурсія до центру зайнятості з метою профорієнтації 9-х класів. В березні проведено тиждень дитячої і юнацької книги. Екскурсія в шкільну бібліотеку (огляд іноземних підручників, літератури, словників»).

В квітні відбулася операція «Зелена хвиля», акція «Чисте місто». Трудові десанти працювали над порядкуванням пришкільної території, насадженням дерев та квітів, прибиранням шкільної території..

Проведені заходи в рамках декади професійної орієнтації:

Екскурсія на підприємство моторвагонного депо міста Христинівка спільно з директором центру зайнятості Ковальським В.Є.

- Конкурс загадок про професії “Калейдоскоп професій” (1-4 класи);

- Виховні години на тему “Людина для професії чи професія для людини” (6-9 кл.);

- Диспут «Що важливіше: ким бути чи яким бути?»(10-11 кл.);

- Брейн-ринг «Я у світі професій» (5 класи);

Протягом навчального року відбувалися зустрічі учнів 9-11 класів із працівниками Центру служби зайнятості, представниками ПТУ, коледжів, ліцеїв, вузів.

У виставці-конкурсі учнівських поробок із вторинної сировини «Друге життя речей» взяли участь класні колективи: 5-Б, 6-А, 6-Б, 6-В, 7-А, 7-Б, 8-А, 8-Б, 9-А, 9-Б, 9-В. Класні керівники: Кондратюк Н.В., Козловська Д.В., Журавка Є.О., Коваль Н.А., Савчук О.З., Нестеренко Н.В., Білоброва О.М., Заплотинська Г.М., Вітюгова Н.В., Голик Л.О.,Видай О.В.

Не прийняли участь 5-А, 8-В. Класні керівники: Ямкова Л.Б., Мельник Н.М.

В кінці другого семестру учнівські колективи разом із класними керівниками прибрали кабінети.

В контексті формування ціннісних орієнтирів особистості до себебуло проведено наступну роботу:

Організовано чергування учнів по школі за окремим графіком на І семестр.

Всеукраїнський рейд «Увага! Діти на дорозі», рейд «Сучасний школяр» (перевірка зовнішнього вигляду учнів.

Заходи до Дня фізкультурника: години спілкування «Загартовування та фізичні вправи – необхідні умови здорового способу життя». (1-4 класи); спортивні змагання «Здоров’я і спорт поруч ідуть» (5-6 класи); класні години «Традиції Олімпійських ігор» (7-8 класи); «Олімпійський рух та участь в ньому українських спортсменів» (9-11 класи); вікторина «Знавці олімпійського спорту» (7-8 кл.); участь в районному святі, приуроченому Дню фізичної культури і спорту, зустріч із ветераном спорту, Чемпіоном Радянського Союзу з велоспорту Юрчуком Максимом Івановичем.

Акція «Скажімо курінню «Ні» до міжнародного дня проти тютюнопаління, виготовили плакати «Ні курінню» 5-8 класи:5-А, 5-Б, 5-В, 6-Б, 7-А, 7-Б, 7-В, 8-А; класні керівники:Рачинська С.В., Журавка Є.О., Коваль Н.А., Нестеренко Н.В., Білоброва О.М., Заплотинська Г.М., Мельник Н.М., Вітюгова Н.В. Не виконали: 6-А,8-Б, 8-В; класні керівники: Савчук О.З.,Голик Л.О., Видай О.В.

Проведено конкурсно-розважальні програми «Міс осінь» (5-6 класи), «Осінній Бал» (7-8 класи).

Проведено ряд заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом: виступи учнівських агітбригад «СНІДу – ні!», інформаційно – мотиваційний тренінг «Наркотику – ні!», конкурс малюнків «Обираємо життя в здоровій Європі» (1-6 класи), тренінгове заняття «Прояви турботу та обачність» (9 кл.), тренінгове заняття «Що ми знаємо про СНІД»(7-8 кл.), Зустріч з лікарем гінекологом Новіцькою Т.М. проведено профілактичну бесіду із дівчатами-підлітками «Відверта розмова про…»

Організовано дні безпеки життєдіяльності напередодні канікул. Пам’ятка на канікули.

В січні класними керівниками проведено бесіди: «Раннє статеве життя підлітків, проблеми та наслідки» (7-8), «СНІД та хвороби, які передаються статевим шляхом» (9-11), «Профілактика інфекційних захворювань» (1-6).

До дня безпечного Інтернету у лютому проведено інформаційна хвилина «6 лютого – День безпечного Інтернету», тематичні класні години: «Обережно! Інтернет!», «Скажемо спаму Ні!», «Безпечна подорож країною ІНТЕРНЕТ»; диспут про користь та шкоду Інтернет-мережі «Скажи мені, що ти шукаєш в Інтернеті, і я скажу, хто ти».

Класними керівниками проведено цикл лекцій: Забруднення продуктів харчування та питної води. Його вплив на здоров’я людини. Захворювання органів дихання та профілактика цих хвороб: грип, кір; туберкульоз. Хвороби шлунково-кишкового тракту та їхня профілактика: харчові отруєння, сальмонельоз, вірусний гепатит, глистяні хвороби.; година спілкування «Самовдосконалення особистості», усний журнал «Здоров’я дітей – здоров’я нації». Усний журнал «Здоров’я дітей – здоров’я нації» 1-11 класи.

У травні відбувся душевний прощальний вечір випускників 11-х класів зі школою «Запам’ятайте нас такими!».

З батьками і громадськістю було проведено наступну роботу:

У вересні відбувся день відкритих дверей для батьків. Запрошено батьків, шефів, спонсорів, громадськість на День знань та перший урок, розробленотематику психолого-педагогічних семінарів, круглих столів, консультацій для вчителів, батьків, учнів, обрано батьківські комітети по класах, делеговано від класів представників до Ради школи та батьківського комітету школи.Надала консультацію для батьків практичний психолог школи Добринська І. В. «Значення режиму для фізичного стану дитини», індивідуальні консультацій з питань адаптації учнів до навчання. Круглий стіл, щодо батьківської просвіти «Роль батьків у подоланні труднощів адаптаційного періоду у першокласників та п’ятикласників». Зустріч із психологом школи. Проведено педагогічні консультації для батьків, батьківський лекторій «Батьківський університет психолого-педагогічних знань», батьківський всеобуч «Милосердя - протидія насильства», батьківські збори «Вироблення негативного ставлення до алкоголю», протягом семестру проводились класні батьківські збори у всіх класах, батьківські збори «Про права та обов’язки учасників навчально-виховного процесу в школі».

Проведено огляд-конкурс «Маленькі таємниці Щоденника школяра», як ставляться у родинах учнів до ведення шкільного щоденника. Індивідуальна робота з батьками дітей схильних до пропусків уроків та порушення поведінки.

Відбулись зустріч адміністрації навчального закладу з батьківськими коміте­тами школи: «Аналіз роботи школи за перше півріччя й плани на майбутнє».

Зустріч із батьками. Добровільне тестування «Як ви розумієте своїх дітей?» Обговорення результатів тестування Батьківський лекторій «Дефіцит батьківської уваги»

Робота консультативного пункту «Виникло питання».

У березні проведено класоводами 1-х класів родинні свята приурочені жінці-матері, а у травні до дня матері.

Круглий стіл «Спільна робота школи, сім’ї, медицини, позашкільних спортивних установ по збереженню здоров’я по формуванню навичок здорового способу життя». Засідання батьківського комітету. Залучення батьків до співпраці, участі у житті школи, їхніх дітей, зокрема засідання організаційного комітету до свята «Останній дзвінок» та «Випускний вечір».

Бесіди з батьками учнів, які перебувають на внутрішньо шкільному обліку. День відкритих дверей.

З правовиховної роботи та профілактики правопорушень було проведено наступну роботу:

У першому семестрі було написано накази про вивчення стану роботи з правового та превентивного виховання учнів школи. Здійснювалась координація плану роботи з представниками міліції у справах неповнолітніх.

Організовано раду профілактики правопорушень, проведено 4 засідання РПП, складено списки дітей «групи ризику» (7 учнів).

Взяли участь у Всеукраїнському рейді «Урок». Проведено профілактичні бесіди працівників міліції з учнями, схильними до правопорушень (5-11 кл.)

В рамках декади профілактики правопорушень та проявів жорстокості, насильства «Стоп насильство!» проведено: день шкільного самоврядування «Мої права через самоврядування», круглий стіл «Захист прав дитини: проблеми, перспективи»(10-11кл.), брейн-ринг на правову тематику «Не заблукати на стежках Закону» (9-10 класи), самодіагностика «Агресія: сім'я, школа, вулиця» для учнів 10-11-х класів, круглий стіл із працівниками правоохоронних органів «Відповідальність неповнолітніх за скоєння злочинів та правопорушень» (5-11 кл.).

В грудні рамках тижня Всеукраїнський тиждень права «На паралельних дорогах прав та обов’язків» проведено такі заходи: виховні години, присвячені Всесвітньому дню прав дитини «Світова книга прав дитини» (за статтями Конвенції прав дитини); правовий лекторій «Україна та правові європейські цінності» (8-11 кл.).

Консультації проведено для класних керівників шкільним психологом з метою зниження рівня агресивності учнів 6-7 класів.

За окремим планом було проведено у школі акцію «16 днів проти насилля».

Протягом навчального року здійснювалось відвідування учнів, схильних до правопорушень, за місцем проживання. Проаналізовано контроль за станом відвідування учнями занять.

Проведено цикл бесід, спрямованих на формування у дітей та учнівської молоді поваги до Конституції України, законів української держави: «Чому наш прапор синьо-жовтий», «Про що розповідає наш Герб», «Як слухають ГімнУкраїни і гімн інших держав» «Жити за законами держави», «Держава та особа», «Громадянином бути зобов’язаний», «Ти і закон».

В рамках декади «Бережи мене законе мій» проведено гру «Що? Де? Коли?» (5-6 класи), інтелектуально-правова гра «Правовий ринг» (10-11 класи).

У квітні проведено лекцію з педагогічним та учнівським колективами з лікарем наркологом на тему: «Вплив алкоголю, тютюну та наркотичних резон на організм людини». Юридична консультація «Мої права і обов’язки» (зустрічі з працівниками поліції).

Постійно проводяться години психолога щодо дитячої злочинності і безпритульності та психологічні практикуми «Конфлікти і хамство: як протидіяти». Проводилась акція «День без куріння» під девізом «Обміняй цигарку на цукерку», заняття з елементами тренінгу:«Ми за дитинство без насилля» (5-6 кл), «Разом зупинимо домашнє насилля» (7-8 кл), диспут «Ми змінимо світ від насильства» (9-10 класи), флешмоб «Синя стрічка квітня» підготовлений учителем хореографії Прокопенко М.В., анкетування «Моє ставлення до насилля».

Здійснювалася профорієнтаційна робота з учнями-випускниками, які схильні до правопорушень (бесіди, анкетування, тестування).Учнівські рейди «Перерва», «Урок», «Цигарка», «Портфель», «Як живеш, шкільний підручнику?». Проведено бесіди з батьками учнів, які перебувають на внутрішньо шкільному обліку.

Організація виховного процесу з учнями, враховуючи їх інтереси, потреби та творчу ініціативу.

Протягом вересня було організовано роботу 14 гуртків, охоплено роботою 331 учнів школи, що становить 31% від загальної кількості учнів. Найбільшою популярністю в учнів користуються спортивно-оздоровчі секції. У момент проведення занять були присутні 98 % складу учнів, зарахованих до гуртків. На спортивних секціях усі учні знаходилися у спортивній формі. Відзначено, що головною рисою занять в спортивних секціях є налаштованість учнів на роботу, вивчення нових прийомів. Заняття мають чітку структуру, методично грамотно побудовані. Керівник секції з баскетболу Макушок А. П. вдало здійснює індивідуальну педагогічну підтримку учнів, і як результат мають високі спортивні досягнення.

Користуються популярністю військово-патріотичні гуртки «Джура» керівник Голик Л.О. та «Школа безпеки» під керівництвом Лисинюка А.М. Учні, які займаються в цих гуртках мають військово-спортивну підготовку, а також знання з історії українського козацтва, орієнтуються на місцевості про, що свідчитьзайняте 2 місце в районному етапі дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Працює в школі правовий гурток «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція.», керівник Поліщук Л.В. Завдяки заняттям, гуртківці освоюють основи юридичної науки, яка формує правосвідомість, громадянську активність і виховує правову та політичну культуру – необхідні ознаки правової держави.

Популярні серед учнів школи гурток виразного читання та театральний. Під час проведення занять керівник Вихватнюк О.П. створює умови для успішного самоствердження кожного гуртківця у творчій діяльності.

Керівники художньо-естетичних гуртків солістів вокалістів, ансамблів «Дивоцвіт» і «Козачата» - Лизун Н. М., а також «Хореографії» та ансамблю «Весна» - Прокопенко М.В. стимулюють та підтримують творчий розвиток обдарованих дітей, залучають їх до активної участі в загальношкільних, міських та районних заходах. Жоден концерт не відбувається без участі вихованців цих гуртків.

Керівник гуртка «Юний журналіст» Задворська Л.А. розвиває творчі здібності та вміння оволодіння практичними навичками редагування, коректури, технічної обробки матеріалів, макетування, тиражування медіа-продукції та створення учнівської газети «Supernova», яка в районному конкурсі шкільних газет зайняла 2 місце.

Виховує лідерські якості та упевненість, формує інтерес до активної позиції в діяльності лідерської групи, заохочує учнів брати ініціативу на себе у вирішенні щоденних проблем життя громади, на заняттях гуртка «Лідер» Слободянюк Л.Ю. спілкуючись з учнями англійською мовою.

Бесіди з учителями-предметниками, класними керівниками дозволяють зробити висновок, що учні, які займаються